CestováníRady a tipyVolný čas

5 důvodů, proč navštívit východní Evropu

Omrzely Vás už tradiční dovolené v Chorvatsku? Nebaví Vás každý rok trčet v koloně směrem na jih? Zkuste to příště v Brně trochu otočit a jet dál na Bratislavu. Pokud budete pokračovat, po několika úmorných hodinách na maďarských dálnicích se dostanete až k hraničnímu přechodu do Rumunska. A proč byste vlastně měli přejíždět na druhou stranu? 
  1. Druhá tvář Evropy

Pokud si při pomyšlení na svůj domovský kontinent vybavíte jen slova jako například vyspělý nebo bohatý, bude pro vás tento výlet pořádná facka. Povozy s koňmi či oslíky nejen jako výsada hipsterů a zbohatlíků, nýbrž jako běžný dopravní prostředek, polorozpadlé obydlené domy a bytovky. Reálie odlehlých vesnic i větších měst. 

       2. Architektura

V metropolích rezidence z éry socialismu, majestátní sochy sovětských politiků a spousta zeleně. Na druhé straně, v chudších částech zemí obrovské kostelní komplexy s menšími botanickými a zoologickými zahradami. Anebo taky domácnosti s okny z místnosti do místnosti. Na své si zde přijde každý. 

       3. Černé moře 

Ve srovnání s Egejským či Jaderským mořem má to Černé dvě obrovské výhody. Málo lidí, nízké ceny. Nemusíte vstávat v nelidských hodinách, abyste na pláži či u bazénu zabrali lehátko, a hotely není potřeba bookovat už v prosinci. Taky výlety do města se stanou příjemnějšími, když vyměníte procházky italskými uličkami s příležitostnou útratou desítek eur za místní tržiště a pouliční obchodníky s velice přívětivými cenami. 

       4. Náboženství

Jestli existuje něco, na čem místní obyvatelé opravdu nešetří, je to právě víra. Zlatem zdobené kostely, pomníky a stánky s religiozními předměty na každém rohu. V jakémkoli domě či pronajatém pokoji najdete zbožný obrázek a na ulici se prochází dámy žebrající o příspěvek pro církev. 

       5. Svatý klid 

Máte už dost stresu a problémů všedních dnů? Dovolená nemusí znamenat jen povalování u pláže nebo večerní řádění ve víru velkoměsta. Chcete-li si ode všeho oddychnout a dát si pořádný „detox“ od reality, tak východoevropský venkov je přesně to, co hledáte. Absence internetu i telekomunikačních zařízení jako takových vás zbaví závislosti a vy si konečně pořádně odpočinete.

Ohodnotit článek
Průměrné hodnocení: 5

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *