Sport

Australian Open 2019

Jak se na turnaji umístili naši tenisté? A kdo turnaj vůbec vyhrál? To se vše dozvíte v dnešním článku.

Australian Open

zdroj: ČTK/AP

 Letošní Australian Open se konal od pondělí 14. ledna až do neděle 27. ledna. A byl rozdělen do pěti kategorií. Single ženy a single muži (single=jeden hráč proti jednomu hráči), double ženy a double muži a smíšený double (double=dva hráči proti dvěma hráčům). Tak pojďme na to.

 Nejprve bych začal muži. Od nás se na Australian Open podíval pouze Tomáš Berdych. Myslím, že tu předvedl opravdu dobrý výkon. Porazil například Kyla Edmundse, Ryana Harrisona anebo Robina Haase. Na čtvrtfinále to bohužel nestačilo, protože se těsně před ním setkal s Rafaelem Nadalem a prohrál 0:6 1:6 a 6:7. Rafael Nadal to poté dotáhl až do finále kde prohrál 3:6 2:6 a 3:6 s Novakem Djokovičem.

 Teď už pojďme k ženám. Z našich žen se na Australien Open podívalo více hráček. Např. Petra Kvitová, Barbora Strýcová, Kateřina Siniaková, sestry Karolína a Krystýna Plíškovy a další… Do čtvrtfinále a výše se však dostaly jen Petra Kvitová a Karolína Plíšková. Karolína Plíšková ve čtvrtfinále porazila Serenu Williamsovou a poté se v semifinále utkala s Naomi Osakaovou. Tam už bohužel prohrála 2:6 6:4 a 4:6. Petra Kvitová se ale dostala až do finále. Tam už bohužel s Naomi Osakaovou prohrála 6:7 7:5 a 4:6. Ale už to, že se do finále dostala, je naprosto výborné.

A na závěr to nejlepší. Ve smíšené čtyřhře se Barbora Krejčíková společně se svým americkým partnerem Rajeevem Ramem získali grandslamový titul. Ve finále porazili domácí hráče Astru Sharmaovou a Johna-Patricka Smithe 7:6 a 6:1! Velká gratulace!

Letošní Australian Open je tedy velký úspěch pro Čechy. Protože až do finále se jen tak nedostáváme každý rok. A tímto turnajem se dokonce také Petra Kvitová stala světovou dvojkou. Takže jak říkám: ,,Opravdu velký úspěch!“

Ohodnotit článek
Průměrné hodnocení: 4.8

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *