AktualityKoronavirusŠkolaSoutěž

Co bude s Přírodovědnou ligou?

Přírodovědná liga

Opatření k prevenci nákazy koronavirem zasáhla i naši Přírodovědnou ligu. Den před plánovaným termínem Přírodovědné ligy mistrů, tedy finále letošního ročníku (11. 3. 2020), rozhodla vláda ČR mj. o uzavření většiny typů škol na celém našem území.  Exkurze do České televize se měla uskutečnit
22. dubna. Já osobně vidím při sledování vývoje koronavirového onemocnění u nás i ve světě pravděpodobnost konání exkurze v tomto původně plánovaném termínu asi stejně velkou jako pravděpodobnost vítězství Ghany na mistrovství světa v hokeji…☺ (případní čtenáři z Ghany nechť prominou). Ve čtvrtek 12. března jsem obdržel zprávu, podle které se exkurze do ČT až do odvolání ruší. 

Jaké jsou tedy scénáře závěrečné fáze letošní Přírodovědné ligy?

  1. Zrušení Přírodovědné ligy mistrů a vyhlášení výsledků po základní části jako výsledků konečných.
  2. Konání Přírodovědné ligy mistrů v pozdějším termínu, pokud se školy v dohledné době otevřou. 

Já osobně preferuji druhé řešení, pokud by stav nouze v dohledné době opravdu pominul a školy by bylo možné opět otevřít. To však naráží na nemalé termínové problémy: s dubnem už raději vůbec nepočítejme, květen je měsíce maturit (i když kdoví, jak to s nimi vlastně letos bude), v červnu už zase vše směřuje k uzavírání známek a navíc už by bylo málo času k zajištění cen a diplomů pro vítěze. Takže není vyloučena ani varianta 1, nevylučuji ani případné finále v září (později už ne, protože pak by se překrývalo s novým ligovým ročníkem). Nechme se překvapit.

Pokud jde o exkurzi do České televize, o tu nepřijdete. Kdyby se ji nepodařilo realizovat do konce tohoto školního roku, můžeme ji uskutečnit třeba i na podzim. Mezi účastníky letošní Přírodovědné ligy nejsou žádní maturanti a tak by nikdo o exkurzi nepřišel.

Sledujte stránky školy, pokud budu vědět něco více, neprodleně to oznámím. Každopádně si do příštích dnů popřejme hlavně zdraví.

  Josef Křeček, koordinátor Přírodovědné ligy

Ohodnotit článek
Průměrné hodnocení: 5

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *