AktualityKulturaŠkola

Exhibice slam poetry na naší škole

Ve čtvrtek 17.1.2019 navštívila naši školu skupina pěti performerů slam poetry. Slam poetry je žánr, jenž vznikl spojením stand-upu a dynamických básnických prvků, jakými jsou rytmus (někdy až rapový), rýmování, improvizace, popřípadě aktivní pohyb po jevišti.

Slam poetry

Vystoupení trvalo celkem dvě vyučovací hodiny. Započalo prvním textem, v němž vyprávěl moderátor Anatol vtipnou příhodu ze života na škole v přírodě. Před prvním přednesem byla z diváků vybrána porota, která postupně hodnotila všechny texty. Slameři ve svých textech věnovali různým tématům, jako je např. maturita. Před kolem druhým nastala výměna členů poroty a přednášelo se dál.  Druhá část programu byla zahájena velmi rytmickým Anatolovým textem o eskalátorech. Dostalo se také na improvizaci. Slamerista Honza Dibitanzl skládal velmi dovedně texty ze slov, která na něj vykřikovalo publikum. Následovaly texty např. o Pražácích nebo text, jenž nesl název Báseň mileniálů a vyprávěl o sociálních sítích, všudypřítomné elektronice, trendech a podobných záležitostech naší moderní doby.

Celá show byla zakončena přídavkem od vítěze (student pražského gymnázia) a energickým rozloučením performerů  s publikem.  V závěrečném rozhovoru nám na otázku, jak se jim v Nové Pace líbilo, odpověděli:

,, Máme radost z mladého publika! Přes „nucenou“ akci bylo publikum živé. Když si lidé vstupenky koupí, většinou nebývá taková spolupráce. Tady v Pace- skvělá akce!“

Můj názor na show je pozitivní . Každé vystoupení se od jiného něčím lišilo a nic nebylo tzv. „na jedno brdo“. Některé texty byly energické a vtipné, jiné nabízely témata k zamyšlení. Ačkoli bylo vystoupení primárně určeno pro vyšší gymnázium, věřím, že žáci nižšího gymnázia by si také přišli na své.

Ohodnotit článek
Průměrné hodnocení: 4.5

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *