Rady a tipyVolný čas

Jak se nezbláznit na rodinné dovolené

Všichni jsme určitě byli na nějaké rodinné dovolené, a protože se pomalu, ale jistě blíží léto, mám pro vás několik tipů, jak tak nějak přežít rodinnou dovolenou ve zdraví!

Rodinná dovolená

  1. SLUCHÁTKA jsou MUSTHAVE
    Jelikož nejspíš jedete třeba na Slovensko, do Chorvatska nebo na úplně druhou stranu republiky, budete často jezdit autem. Sluchátka se stanou velmi důležitou věcí, která s vámi bude cestovat. Pomůže vám ignorovat rozhovory, rekreovat, usnout a zabaví vás při dívání se z okna. Také nemusíte poslouchat „pecky“, co hrajou z rádia. Další věcí, kterou si přibalte do batohu, jsou špunty do uší – co když zrovna na váš pokoj padne rodinný příslušník, který chrápe?
  2. Dostatek DAT a HER
    Jak už jsem psala, pokud jezdíte autem, potřebujete se zabavit. K tomu můžou krom sluchátek pomoct i mobilní data, díky kterým se můžete kouknout na Instagram, ale dat (bohužel) není nekonečno. Hodí se tedy hry, které nepotřebují WiFi ani data. Hraním těchto her, kterých si alespoň 5 nastahujete doma, ušetříte data a čas bude ubíhat rychleji! Také tím můžete zabavit spolujezdce otrávené z jízdy, ale upozorňuji, že může dojít k nějaké neshodě a následně k hádce.
  3. POWERBANKA
    Při hraní her se sice neplýtvají data, ale baterie ano. Ideální je tedy vzít si nabitou powerbanku, která se může hodit nejen v autě, využijete ji i na chalupě, kde nemusí být dostatek zásuvek.
  4. Založit RODINNOU SKUPINU
    Už úplně vidím nějaký výlet, za vámi nějaké hory nebo moře nebo prostě něco, s čím podle babiček MUSÍTE mít fotku, jedna babička si vás vyfotí, druhá taky, pak to uvidí třeba děda a taky vás musí mít na svém novém telefonu. Pak se udělá skupinová fotka, samostatné fotky, fotky po dvojicích, seniorská edice fotek, rodičovská fotka… A každý si to fotí na svůj telefon. Proto je docela fajn založit na WhatsAppu/ Messengeru rodinnou skupinu (pokud má většina účastníků telefon a na něm tuto aplikaci), aby si každý všechno nemusel pořád fotit a aby focení trvalo kratší dobu (i když předpokládám, že to problém úplně nevyřeší, protože někteří to buď nebudou používat, nebo si chtějí vyfotit svoji fotku), ale u nás to aspoň trochu pomohlo a někdy se vyhneme nadměrnému fotografování. Menší nevýhoda je, že pak, pokud to všichni používají, máte zaspamovaný telefon miliardou fotek.
  5. Krabička poslední záchrany – KPZ
    Vzít si s sebou KPZ je důležité. Nemyslím teď ale takovou tu krabičku s léky a s obvazy (což je asi taky důležité), myslím krabičku, do níž si vy dáte něco, co vás zachrání „před smrtí“ – momenty, když se vrátíte z túry, už ani nevíte, kde jste to vlastně byli, máte hlad, ale do večeře zbývá ještě půl hodina. Vyplatí se tam schovat nějaké to jídlo a podobně důležité věci.

UPOZORNĚNÍ NA KONEC
Dejte si pozor na: nadměrný přísun informací – když se stanete bodem, do kterého všichni hučí, doporučuji odejít pod nějakou neodkladnou a velmi důležitou záminkou (třeba že potřebujete na záchod a jiné kreativní důvody)

nadměrné množství focení – doba „telefonová“, kdy už mají telefony i vaši prarodiče, je tady. Nevystavujte se tedy na místa, kde si vás budou chtít vyfotit, a když se někdo někde fotí, spíš nenápadně prchejte do zákoutí.

túry jsou povinné – neodporujte, můžete zkusit simulovat, ale to ve většině případů nepomůže, leda tak vás bude babička litovat
na chalupě/chatě nemusí být WiFi – pokud jedete někam „na konec světa“, do nějaké vesničky, v níž je pár domků, jeden krámek a jinak lesy a pole, je možné, že tam nebude WiFi. Aspoň si užijete příbuzné na 100% a dáte si odvykací pobyt.
Doufám, že vy rodinou „dovču“ přežijete ve zdraví a že nebudete muset podstupovat ty situace, které jsem dnes vyjmenovala. Hodně štěstí!

Ohodnotit článek
Průměrné hodnocení: 4.8

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *