KulturaVolný časZajímavosti

Jak vidí Velikonoce holky?

Kluci, zamysleli jste se někdy nad tím, jak vnímají Velikonoce holky?

Velikonoce z dívčího pohledu

Nedávno se mě můj kamarád zeptal: „Tak co, Eli, jak se těšíš na Velikonoce?“ Myslím, že většina z vás si dokáže představit, jak zněla má odpověď, takže bych vám tady ráda objasnila, jak tento ,,úžasný svátek“ vidím já (a myslím si, že i většina ostatních holek). Vážení koledníci, nebudu vám lhát, ale většina z nás tento svátek v oblibě moc nemá, protože sedět doma a čekat na to, až na vás někdo přijde s tím ďábelským nástrojem – pomlázkou a vy mu ještě musíte dát kraslici, kterou jste malovaly celý víkend, není opravdu moc velká zábava. Vlastně, neměli byste vajíčko spíše dávat vy nám? Za to, že jsme tak ochotné a sedíme celé dopoledne doma a čekáme, až přijdete? Protože někteří z Vás docházejí za doprovodu přiopilého smíchu nebo už v 7.00 ráno. Ale zase si neumím představit, jak by to dopadlo, kdybyste malovali vajíčka vy… tím samozřejmě nechci nijak zpochybňovat vaši manuální zručnost a talent, ale chápete.

Dokonce se českým Velikonocům diví i ostatní státy. Kdybyste si např. povídali s Němcem a vyprávěli si navzájem o Velikonocích, on vám řekne, že mají roztomilého zajíčka, který schovává vajíčka po zahradě, a děti je pak hledají. A vy? No, my chodíme po okolí a v každém domě zmlátíme pomlázkou holky a za to dostaneme ještě odměnu, už ani nemusíme zpívat tradiční koledu… no není tedy divu, že náš svátek je pokládán za sadistický, barbarský nebo brutální.

zdroj: dobrakondice.cz

Je to ale věc názoru, protože třeba na Moravě má většina holek Velikonoce ráda, možná se i chlubí počtem příchozích kluků. Pohled na Velikonoce se u nás, holek, jistě i mění s věkem. Čtyřletá holčička se na Velikonoce těší, co nejdříve chce začít malovat vajíčka, a už od března umí nějakou hezkou velikonoční koledu. A je štěstím bez sebe, když si přinese košík plný sladkostí a vajíček. V 9 letech už je to horší, protože hodně holek by chtělo chodit koledovat, ale okolí jim dává jasně najevo, že je přece holka a ta má sedět doma a čekat na koledníky, takže místo toho, aby musela poslouchat neustálé poznámky a připomínky, tak radši zůstane doma. No a čtrnáctiletá, ta už se jen modlí, aby to dopoledne přežila ve zdraví.

Ale věřím, že jsou také dívky, které se na Velikonoce těší, anebo naopak kluci, kteří tento svátek nijak neprožívají. Já osobně bych Velikonoce slavila úplně jinak, protože sedět doma a čekat je pro mě ztrátou času…takže kino nebo výlet jsou rozhodně lepší volbou. Ale ostatním přeju hodně štěstí a hlavně holkám, ať to jedno dopoledne přežijete ve zdraví.

Ohodnotit článek
Průměrné hodnocení: 4.4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *