Rady a tipyVolný čas

Jarní únava očima Elišky Šturmové

Zima skončila a máme tady zase jaro, s ním spojené všelijaké úžasné věci jako přijímačky, alergie nebo právě jarní únava.

Jarní únava

Období, kdy se nám nechce nic dělat, cítíme se sklesle a ještě k tomu se musíme učit na tu zítřejší písemku, přitom jediné, co chceme, je ležet v posteli a spát. Většina lidí popisuje jarní únavu jako stav po zimě, kvůli které jsme vyčerpaní jak po psychické, tak i po fyzické stránce. No já osobně bych spíše řekla, že je to stav během zimy, takže já zřejmě trpím zimní únavou, protože komu by se chtělo něco dělat, když je venku pod nulou, všude sníh, a vyjít na krok ven znamená přeměnu na promočeného a zmrzlého sněhuláka!? To radši budu sedět doma a koukat na vánoční pohádky s miskou cukroví. Jenže poté se cítím zase špatně, protože vlastně jsem celý den nedělala vůbec nic, a tak mě to nicnedělání unaví, že jdu raději spát. Vyčerpání po psychické stránce má asi každý, když 23.12. zjistí, že nemá nakoupené dárky, a koulování je fyzické vyčerpání v jednom slově. Takže, když začne jaro, jsem spíše probuzená než unavená. Ale věřím, že někteří mají radši zimu než jaro, a tak jsou zkrátka během tohoto zeleného období unavení.

zdroj: fahrtraum.at

Tipů, jak předejít této jarní únavě, je mnoho. Jedním z nich je třeba jíst v zimě hodně ovoce a zeleniny, no ale kdo chce jíst papriku nebo okurku, když může mít vosí hnízda, vanilkové rohlíčky nebo perníčky?

Další rada zní – obohatit váš jídelníček o vitamíny C, B a E, takže jezte hodně cukrové vaty, dejte si brambůrky a zapijte to energetickým nápojem. Výsledek zaručen! Odborníci také říkají, cituji:

Naše tělo během zimy spí a nezvládá přechod do rychlejšího jarního tempa

Ale já si myslím, že tempo, kterým lítám po obchodním centru ve snaze koupit dárky, je více než rychlé, takže jarní tempo je mi bližší. Zkrátka u mě panuje zimní únava a jarní radost, protože začíná být teplo, venku je hezky a na nějaké vyčerpání není čas.

Ohodnotit článek
Průměrné hodnocení: 5

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *