Mezinárodní dny – které nám přinese měsíc duben?
Určitě jste už slyšeli o Mezinárodním dni Země. Co takhle ale Mezinárodní den proti minám? Nebo Mezinárodní den spodního prádla? O nich a i o ostatních mezinárodních a světových dnech si můžete přečíst v tomto článku.
V dubnu je spoustu mezinárodních a světových dnů. Existují sice normálnější svátky, jako třeba Mezinárodní den Země, Světový den zdraví a Mezinárodní den tance, ale já se rozhodla pro “zajímavější” dny – věděli jste, že existuje Mezinárodní den spodního prádla? Nejdivnější ale i nejzajímavější dubnové dny a něco o nich…
Mezinárodní a světové dny
3. duben – Mezinárodní den spodního prádla – pokud se na 3. dubna rozhodnete nakupovat spodní prádlo, jedině dobře! Prodejci totiž pořádají různé akce a slevy, ale spíš ve velkých metropolích než tady u nás 🙁 😀
4. duben – Mezinárodní den proti nášlapným minám – sice to není, podle mě, úplně seriózní a sedící název, protože tento den je spíš vzpomínka na ty, kteří zahynuli kvůli nášlapným minám.
8. duben – Mezinárodní den Romů – krom oslavy romské kultury se taky má rozšířit povědomí o problémech Romů.
14. duben – Světový den monitoringu diabetiků – nevím, proč to nenechali jako Světový den diabetiků, protože tento svátek je pro ulehčení života diabetiků.

18. duben – Mezinárodní den radioamatérů – tento den byl zaveden roku 1925 organizací IARU – Mezinárodní amatérská “Radio” Unie, takže dřív než Mezinárodní den Země (až 1971).
20. duben – Světový den marihuany – slaví se hlavně v USA, ale i v jiných státech. Studenti a mládež si prý vždy “šlehnou” v 16:20, neboli 4:20 PM. V USA píšou datum “obráceně” ne 20.4. ale 4/20, což je policejní kód pro užívání konopí.
24. duben – Světový den laboratorních zvířat – přestože ten název je zase docela (s odpuštěním) debilní název – proč to nepojmenovali Světový den boje za svobodu zvířat. Sice si tento den máme připomenout, že díky pokusům na nich máme kosmetiku, chemické látky, léky…, ale bere se i jako den za svobodu zvířat.
30. duben – Mezinárodní den jazzu – To, že se v dubnu narodilo spoustu jazzových hvězd není hlavní důvod oslav, hlavní je připomenout si historický původ jazzu – zpěv černých otroků v Americe, v Evropě ohledně jazzu a postojů společnosti (politiky).


Znají se už ze základky a pojí je spousta zážitků. V něčem se liší – Naty má talent na sport a věnuje se mu (přesněji mažoretkovému sportu), Terku sice sport baví ale zrovna v něm, podle jejích slov, nevyniká… Přesto se však v něčem shodují – obě hrály na klavír (a Terka stále hraje), jsou spolužačky a mají v oblibě dávat podivuhodná jména neživým objektům…