AktualityKulturaŠkolaVideo

Na skok z Turčianských Teplic do Nové Paky

Turčianské Teplice v Nové Pace!

Dievčenský spevácky zbor zavítal do Nové Paky!

Minulý rok, téměř ve stejné datum, náš peďácký sbor Amabile navštívil slovenské, poměrně malé, ale za to lázeňské město Turčianské Teplice. V Turčianských Teplicích jsme dostali možnost zazpívat na veřejné akci ke Dni otců. Vystoupili jsme s písněmi různých žánrů. Zazněly písně od baroka až po současnou tvorbu. Náš sbor sklidil velké ovace a po cestě na domov mládeže, kde jsme byli ubytováni, nás zastavovali obyvatelé a návštěvníci lázeňského střediska “Zlaté kúpele” v Turčianských Teplicích a sdělovali nám, jak se jim naše vystoupení líbilo. Další den nás čekal výchovný koncert pro žáky zdejších škol. Nedílnou součástí našeho pobytu byl společenský večer aneb čas družení se slovenskými děvčaty.

Stejný program čekal peďačky ze Slovenska i u nás v Nové Pace právě v těchto dnech.

Slovenky se svými kantory přijely v sobotu 15. června a jsou u nás do úterý, tudíž zítra odjíždí. Tento den se jejich ubytovnou stal Domov mládeže alias (jak říkáme my na peďáku) INTR. V neděli dopoledne byl program jasný, a to návštěva Suchardova domu, Klenotnice a prohlídka našeho náměstí a přilehlých ulic. Večer jsme přichystali také společenský večer, kdy bylo pro všechny studenty ze Slovenky připraveno vystoupení studentů ze školy naší. Vystoupil například Ríša Králíček, moje spolužačka Valča, která vystoupila se svou mladší sestra (Norča bude od září 2019 také studovat SOŠPg), dále spolužačka Kikča a můj spolužák Kryštof. Zastoupena byla i pedagogická třída 1. A Verčou Strnadovou. Verča předvedla sportovní aerobickou sestavu. Tento večer byl také něčím výjímečný pro mě. Stal se mou premiérou v práci zvukaře a osvětlovače.

V pondělí oba dva sbory vystoupily na dopoledním koncertu pro naši školu. V pondělí jsem již na “zvukařinu” a osvětlování nebyl sám. Spolupracoval se mnou Tobík Tláskal, a ten bude se mnou osvětlovat i nadále.

Celý pedagogický doprovod byl po koncertě pozván na schůzku ke starostovi Nové Paky, Mgr. Josefu Coganovi. Po schůzce nás čekal ještě výlet do Prachovských skal.

18. 6. probíhaly interaktivní a hudební dílny. Po 16. hodině se vydají na zpáteční cestu do Turčianských Teplic.

Nezapomeňte sledovat náš Instagram (@denik_gymnp), protože tam naleznete nejaktuálnější vstupy, rozhovory z dění ve škole.

Jak se zpívalo děvčatům na pondělním koncertě?

A jak se Vám líbí na naší škole v Nové Pace?

Černé oči, jděte spát
Kdybys měla, má panenko
Ohodnotit článek
Průměrné hodnocení: 5

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *