AktualitySport

Naše florbalistky stříbrné v Kopidlně

Dne 25.10. jsem se v brzkých ranních hodinách vydali směr Kopidlno, kde nás čekalo florbalové dopoledne.

Vše začínalo tím, že jedna z našich hráček málem nestihla autobus a během cesty nikomu nebylo moc dobře. Naše energie byla v záporných hodnotách (pozn. redakce: 24.10 – prodloužená v tanečních, kterou absolvovala naprostá většina našeho týmu). A to jsme vůbec netušili, co nás čeká ještě za velmi kruté zápasy.

V prvním zápase proti domácímu celku z Kopidlna jsme se probouzely, což nebylo úplně nejlepší. Podle mého názoru jsme soupeřky podcenily, a tak utkání skončilo pouhou remízou, která mohla na konci celého turnaje rozhodnout o umístění. A zde vznikala první zranění. Zraněnou jsem byla já sama, kdy jsem se při otočce střetla se soupeřkou hlavou. Byl to takový souboj hlava na hlavu :D.

Ve druhém zápase jsme se utkali s OA Jičín. Od začátku jsme pressovaly a ukázali jsme, že vstřelit branku nám nedělá problém. Byl to jeden z těch lehkých zápasů.  Ze zápasu jsme odcházely jako vítězové. Rady naší paní profesorky zněly jednoznačně: „střílej, střílej a střílej“. Což jsme také splnily.

Dále následoval velni zajímavý zapas s holkama ze SŠ gastronomie a služeb. Někdy bylo opravdu k neuvěření, jak ty holky mohou hrát s florbalkou, když ji držely jak vařečku – já bych si při tom zlomila asi ruku. Na hřišti nikdo nepřehlédnul soupeřku, která někdy předváděla zajímavé pády (taková baletka na hřišti). Pak přicházelo jedno zranění za druhým. A to prokousnutý ret, florbalkou posekané prsty na ruce. Údery florbalkou místo míčku zasahovaly naše části těla. Aspoň jsme si odnesly vzpomínku z tohoto zápasu prostřednictví modřin a krvavých zranění. A ještě jsem zapomněla dodat důležitou poznámku, a to o výsledku utkání. Lehký zápas, ve kterém jsme ukázaly naši produktivitu. Vítězně jsme odcházely z bojiště.

Poslední zápas a taky náš velký soupeř při každém florbalovém zápase. A je to Lepařovo gymnázium Jičín. Florbalově nejkvalitnější zápas. Ani dneska jsme nevyšly vítězně. Většinu hry jsme hrály v bloku a když byla příležitost, přemístili jsme se do útočného pásma. Tento zápas nám ukončil náš florbalový den nejen plný modřin a šrámů, ale hlavně zábavy a dobré atmosféry, která mezi námi panovala.

Pořadí a výsledky jednotlivých utkání:

1. MOA Jičín  – SŠGS Nová Paka   3 : 1

2. Gym a SOŠpg Nová Paka  – SŠZa Kopidlno 1 : 1

3. LG Jičín  – SŠGS Nová Paka 12 : 0

4. MOA Jičín  – Gym a SOŠpg Nová Paka 0 : 3

5. SŠZa Kopidlno  – LG Jičín 0 : 9

6. SŠGS Nová Paka  – Gym a SOŠpg Nová Paka 0 : 10

7. SŠZa Kopidlno  – MOA Jičín 1 : 0

8. LG Jičín  – Gym a SOŠpg Nová Paka 5 : 0

9. SŠGS Nová Paka  – SŠZa Kopidlno 1 : 6

10. LG Jičín – MOA Jičín 6 : 0

Ohodnotit článek
Průměrné hodnocení: 5

Jeden myslel na “Naše florbalistky stříbrné v Kopidlně

  • Holky ze SŠ gastro držely florbalku jak vařečku – no jak ji taky měly jinak držet – odbornost především…:). Hlavně, že zahradnice z Kopidlna ji nedržely jako rýč – to by mohlo být bolestivější….

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *