AktualityKoronavirusŠkola

Návrat 9. ročníků do škol

Žáci 9. třídy Základní školy ve Staré Pace v pátek dokončili svůj první školní týden. Respondenti z této třídy, účastnící se našeho průzkumu, se hlásí s reakcemi i krátkou reportáží

Znovuotevření škol

Od 11. května chodíme obden do školy. Školu nám otevírají v 7:45 -všichni čekáme před hlavním vchodem, kde si nás vyzvedne pan školník, který nás pak jednotlivě pouští do budovy školy. Při vstupu použijeme dezinfekci, ta je umístěna v příchodové hale. Poté jdeme do šatny, šatny máme rozdělené na kluky a holky, abychom se v šatnách zbytečně nehromadili a mohli dodržovat odstup. Po přezutí si nás v šatnách vyzvedne vyučující a odvede nás do naší třídy. Po celý den se učíme v jedné třídě lavice, od sebe máme dva metry. Každý sedí sám v lavici a v naší třídě je nás momentálně 15 z celkových 23. Po příchodu do třídy si každý odloží svou tašku posadí se na své místo. Postupně si umyjeme ruce antibakteriálním mýdlem, ruce si vysušíme jednorázovými utěrkami. Pokud má žák umyté ruce a sedí na svém místě, může si sundat roušku z úst, kterou si následně hygienicky odloží.  Roušky nesmí být někde volně v lavicích nebo je nesmíme mít v rukou, musí být odloženy v igelitovém pytlíku a v tašce. Po dobu vyučování i o přestávkách se každý zdržuje na svém místě.

 Pokud chceme učebnu opustit, musíme si nasadit roušku a při příchodu zpět si musíme opět pečlivě umýt ruce a až poté si můžeme sundat roušku. Na toalety smíme jít pouze jednotlivě. Po každé vyučovací hodině, která trvá tak dlouho, jak potřebujeme, si jdeme opět umýt ruce a až poté máme přestávku. Pokud chceme být blíž než 2 m, musíme mít roušku. Všechno je vlastně v podstatě při starém. Co se týče předmětů – máme angličtinu, češtinu a matematiku – neboli předměty,  které potřebujeme k přijímacím zkouškám. Vyučující při hodině nesmí chodit mezi nás, musí se držet pouze ve svém vymezeném prostoru u tabule. A jeho povinností je každou hodinu otevřít okno minimálně na pět minut. Hodiny jsou volnější, stejně tak i přestávky, nikam nespěcháme. Učitelé jsou milí a chápaví. Přestávky trvají tak dlouho, jak chceme, stejně tak jak hodiny. Pokud si chceme dát přestávku, můžeme. Když nám končí výuka, jdeme si umýt ruce Poté si nasadíme čistou roušku (naší povinností je mít minimálně dvě čisté ve školní tašce). Zvedneme židle a vyučující nás odvede zpět do šatny. V šatnách se přezujeme, ustrojíme a opouštíme školu zadním vchodem. 

Nela, 15

Jsem rád, že  opět chodíme do školy. Konečně vidím své kamarády a mám si s kým popovídat. Jediné, co mi možná trochu vadí, je, jak jsou školní dny rozházené. Chodíme do školy obden, raději bych chodil tři dny v kuse a pak měl čtyři dny volno. Protože se takhle obden vždycky hodím do klidového režimu a pak se nedokážu nastartovat. Je to jako na horské dráze.

 Vojta, 15

Jednoznačně je lepší chodit do školy, nenudím se doma a jsem rád, že zase vidím spolužáky. I když to vstávání je velmi náročné. Učitelé jsou furt stejní, ale hodiny jsou soukromé, učitelé se věnují jen nám… do hodin se zase vrátil osobní kontakt. .Jelikož se doma moc neučím, tak ve škole jsem donucen se připravovat , takže mi to určitě v přípravě na přijímací zkoušky pomůže.

Tom, 15

Člověk který je v 9. ročníku a jde dělat přijímací zkoušky, tak by se měl na to připravit. Chodit do školy, učit se a modlit se, aby nebyla žádná krize, anebo virus v celé zemi. Horší je bejt doma, než být ve škole. Doma ti to nedokážou pořádně vysvětlit, ale ve škole takový problém nenastává tolik často. Buďte rádi, že chodíte do školy! 

Lukáš, 15

Tak návrat deváťáků do škol byl dobrý nápad z mého pohledu, pomůže nám to s přípravami na přijímací zkoušky. Rozhodně jsem za návrat do školy ráda. Konečně po dlouhé době vidím vrstevníky, mé přátele, oblíbené učitele. Učitelé se chovají pořád stejně, určitě jsou rádi, že mají koho učit. Nebo alespoň tak to je na naší škole.

Valentýna, 15

Celkově jsem moc ráda, že chodíme jako deváťáci do školy, pro mě to je pozitivní zpráva, protože i já sama přijímací zkoušky dělám. Pro mě je mnohem lepší chodit do školy, kde se mohu zeptat osobně na věci, které nechápu. Chci tím říct, že jsem mnohem radši, když už mohu do školy! Učitelé jsou milí a ochotní nám otázky zodpovědět a poradit nám, jakou cestou se vydat.

Štěpánka, 15

Organizační pokyny v souvislosti s epidemií koronaviru SARS CoV-2 v průběhu přijímacích a maturitních zkoušek

Ohodnotit článek
Průměrné hodnocení: 1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *