AktualityŠkolaSoutěž

Přírodovědná liga 2019/2020 : sedm důvodů, proč jít do toho!

16. ročník dlouhodobé přírodovědné soutěže, zahrnující úlohy z biologie, geografie, chemie, matematiky a fyziky startuje už v úterý 24. září! A tady je našich sedm důvodů, proč u toho nesmíte chybět:

Přírodovědná liga

1.Radost ze hry.

2. Poučení, načerpání nových poznatků, které se mohou hodit v přírodovědných předmětech i v jiných soutěžích.

3. Atraktivní ceny pro vítěze: poukázky na zboží mohou znít až
na čtyřcifernou částku!

4. Tradiční Bonusové kolo bude letos nahrazeno zajímavou dlouhodobou praktickou úlohou, ve které se budou moci soutěžící v případě zájmu i sdružit do dvojic.

5. Možnost zúčastnit se jedinečné exkurze do České televize v dubnu 2020.

Exkurze se mohou zúčastnit všichni soutěžící, kteří dosáhnou nejméně 250 bodů. Exkurze vás nebude stát ani korunu – bude stejně jako v minulých letech plně hrazena z dotace SRG!

6. Úspěšní řešitelé si pomocí výsledků v Přírodovědné lize mohou vylepšit svůj prospěch v přírodovědných předmětech.

Úspěšným řešitelům, tedy těm, kteří po 6. kole docílí nejméně 400 bodů, bude připsána do klasifikace 2. pololetí jednička z jednoho z těchto čtyř předmětů:  fyzika – chemie – biologie resp. přírodopis – geografie resp. zeměpis podle vlastního výběru, a to s nejvyšší váhou běžně užívanou v klasifikaci daného předmětu. Soutěžícím, kteří po 6. kole nebo po finále docílí 600 bodů, budou takto připsány jedničky ze dvou z výše jmenovaných předmětů a těm, kteří dosáhnou na 800 nebo více bodů, dokonce ze tří předmětů (z každého předmětu však nejvýše jedna)! Svůj výběr předmětu (předmětů), ze kterého (kterých) chtějí připsat jedničku, musí nahlásit koordinátorovi Přírodovědné ligy nejpozději do 30. 4., účastníci z maturitních ročníků do 31. 3.

7. Prostě proto, že to je Přírodovědná liga – největší vnitřní školní dlouhodobá přírodovědná soutěž v Královéhradeckém kraji a možná i v České republice s patnáctiletou tradicí!

A teď si dejte dohromady sedm pádných důvodů, proč do toho nejít! Nenacházíte je? Tak od 24. 9. 2019 vzhůru do soutěžení!

 Josef Křeček, koordinátor Přírodovědné ligy

Ohodnotit článek
Průměrné hodnocení: 4.6

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *