AktualityRady a tipyVolný čas

Projekt ČTENÍ POMÁHÁ opravdu pomáhá!

V minulém týdnu jsem byla požádána mým učitelem českého jazyka PaedDr. Bendlem, abych jako redaktorka našeho e-zinu Deník GymNP napsala článek o projektu Čtení pomáhá. Nejdříve jsem příliš netušila, o co se jedná, a tak jsem začala hledat dostupné informace. V prvopočátku mi pomohla paní Horáková, která mne odkázala na webové stránky ctenipomaha.cz. Na těchto stránkách jsem získala spoustu cenných informací, o které bych se s vámi nyní ráda podělila. 

Mě osobně velice zaujala propracovanost celého projektu a především to, že účelně propojuje vzdělání a charitativní činnost. Celá věc funguje tak, že každý čtenář po přečtení zvolené knihy a vyplnění testu obdrží kredit ve výši 50 Kč. Ten může následně věnovat některé charitě, kterou si sám zvolí, což považuji za naprosto úžasné a motivační. Na výběr je vždy 8-10 charit, takže si jistě vybere každý. Partneři tohoto projektu tímto způsobem každoročně rozdělí 10 miliónů korun. Další výhodou projektu spatřuji v tom, že knihy jsou rozděleny do kategorií podle věku čtenářů, přičemž v každé kategorii je k dispozici minimálně 120 knih a další jsou průběžně doplňovány.

Musím uznat, že poté co jsem nastudovala všechna pravidla, mě projekt velice zaujal a mohu vám ho vřele doporučit. Navíc se projektu účastní již několik let i naše škola a na konci školního roku vyhodnocuje nejaktivnější čtenáře. Stačí pouze paní Horákové zaslat na její školní mail (sarka.horakova@gymnp.cz) email obsahující název vámi přečtené knihy a vámi vybrané charity. Uznejte sami, není to skvělé: přečíst si dobrou knihu a zároveň tím současně i pomoci potřebným? Doufám, že i vám se tato myšlenka zalíbila.  A v tom případě vám doporučuji navštívit výše uvedené webové stránky, kde se dozvíte další podrobnosti, ale třeba i počet již přečtených knih, počet registrovaných studentů a další zajímavé údaje. Četbě a charitě zdar! 

Simona Krásná


Ohodnotit článek
Průměrné hodnocení: 5

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *