CestováníVolný čas

Redaktorky na cestách – vánoční trhy Budapešť vs. Wroclaw

Nepříjemností pro nás byly děti, chodící po městě a nabízející kolemjdoucím růže, které prodávaly za nekřesťanské ceny.

Budapešť vs. Wroclaw

Naším velikým koníčkem je cestování, a proto jsme se rozhodli o vánočních prázdninách trochu cestovat a porovnat tak některá města a jejich vánoční výzdobu.

Nejprve jsme se vydali do polského města Wroclav. Toto město bylo opravdu hodně vyzdobené. Ve středu náměstí se nacházel obrovský umělý vánoční strom ozdobený různě velikými a barevnými vánočními koulemi, které se krásně leskly. Nespočet turistů se u něho fotilo a rozplývalo nad jeho krásou. Abychom ale řekli pravdu, některé výzdoby na nás byly až moc kýčovité. Nemluvíme ani tak o osvětlení, ale například o vycpaných sobech se saněmi, nebo malými postavičkami umístěnými na střeše dřevěného baru. Co nás ale opravdu překvapilo, byli malincí trpaslíci umístění na neobvyklých místech. Nepříjemnost pro nás znamenaly děti chodící po městě a nabízející kolemjdoucím růže, které se snažily prodat za nekřesťanské peníze.

Naším druhým navštíveným městem se stala krásná Budapešť, na kterou budeme vzpomínat snad do konce svého života. Rozdíly mezi těmito dvěma městy lze označit za opravdu značné. Budapešť byla oproti Wroclavi o hodně čistší, musíme jí ale vytknout bezdomovce spící na chodnících a v podchodech. Noční Budapešť jinak ale vypadala jako pohádkové město s vlastním kouzlem.

Na náměstí byl krásný, živý strom s decentními světélky a ozdobami. Celým městem se také rozplývala vůně svařáku a skořicových trdelníků, které vykouzlily dětem úsměv na tvářích. Z budapešťského kola bylo vidět snad úplně všechno, od rozzářených kamenných mostů až po krásně osvětlený budapešťský parlament Országház.

Štěpánka Hajzlerová a Simona Krásná

Ohodnotit článek
Průměrné hodnocení: 4.4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *