RozhovorySport

Rozhovor – špatné počasí nebo špatně oblečený běžec?

Jde běh a zima dohromady?

Asi každý z nás si někdy řekl, měl bych se sebou začít něco dělat (obzvláště teď po Vánocích :-D). A jak začít? Já osobně se přikláním k běhu. Nemá žádná věková a fyzická omezení, a ani není potřeba speciální výbava. Asi nejtěžší je ovšem začít, obzvláště v zimních měsících, které nyní panují. Proto jsem si promluvila s Kristýnou Brumlichovou, která nám poradí, jak se obléknout na zimní běhaní. Přeji hezké čtení.

Jak ses dostala k běhání?

Na konci sedmé třídy jsem se rozhodla, že chci začít dělat nějaký sport a u nás na škole se pořádá olympijský víceboj. Na konci jsme dostali vysvědčení, kde bylo napsáno, jaké jsme měli výkonnosti a jaký sport nám doporučují. Mě doporučili jízdu na kole, tenis a orientační běh. No a já jsem si řekla: ,,Běhání nemám moc ráda, ale chtěla bych zkusit ten orientační běh“. V té době jsem měla ráda zeměpis a mapy, ty mám ráda do teď. Tak jsem na konci prázdnin začala s orientačním během.

Proč ne ten tenis, nebo kolo?

Jelikož mě nutili jezdit na kole, tak to nesnáším. Tenisu moc nerozumím a tento styl sportu mě moc nebaví. Tak jsem se rozhodla pro orienťák, no a věnuji se mu do teď.

zdroj: fleetfeet.com

Běhání v zimě, je to k něčemu?

Určitě! Podle mě, tě to nejvíc připraví na jaro a podzim.

A jak se oblékat?

Rozhodně vrstvit vrstvy, abyste se mohli postupně svlékat. Ale mít i funkční prádlo a bundu, ne zimní lyžařskou, lepší je softshellová. Takže nějaké termo prádlo, pak tričko a kalhoty, můžeš mít i mikinu a bundu. Potom postupně svlékat. Raději víc než míň. Ale zase abys neměla bavlněné termo-prádlo, protože když jsi zpocená a chvilku stojíš, tak pak můžeš prochladnout a už tě tolik nehřeje. Spíš to pak studí, na rozdíl od jiných druhů.

A běháš raději v zimě nebo v létě?

Nejradši běhám na jaře, i když je bláto a já pak přijdu celá špinavá. Jaro a podzim jsou nejlepší období na běhání, protože je venku tak akorát. V zimě se taky neběhá špatně, ale v létě je to na padnutí. Buď musíš jít brzo ráno třeba v šest, tak jsem to dělala já, nebo večer. Ale to se mi nikdy nechtělo.

Ohodnotit článek
Průměrné hodnocení: 4.5

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *