PřírodaVolný čas

Soutěž Zlatá včela

Zlatá včela

Základní informace

Zlatá včela je soutěž mladých včelařů, které se účastní členi včelařských kroužků. Jedná se o postupovou soutěž. Nejprve je krajské kolo, poté se postupuje do národního kola do Nasavrk a nakonec do celostátního kola. Soutěž je věkově rozdělená do mladší ( 1-5 třída ), starší ( 6-9 třída )  a středoškolská. Soutěžící se utkají ve více disciplínách:

1) Test včelařské znalosti

2) Botanika (poznat rostliny a vč. význam)

3) Pomůcky

4) Praxe

5) Mikroskopování (poznání a popis těla včel)

Já a zlatá včela

Letos jsem se již po druhé této soutěže zúčastnil. Loni se hradecké krajské kolo konalo v Hostinném a letos v Běcharech. Letos jsem se umístil se ztrátou čtyř bodů na třetí místo čtvrtý.

Letošní Zlatá včela v Běcharech (z mého pohledu)

Ráno jsme vyrazili z Hostinného spolu s Hradeckým kroužkem mikrobusem. Ihned po příjezdu do Běchar jsme se museli zapsat a začalo zahájení soutěže. Dozvěděli jsme se základní informace, poté jsme se rozdělili na kategorie. Jako první se psal test z včelařských znalostí. Dále mikroskopování a následovalo zhruba hodinové čekaní na praxi. Čas jsme si krátili  navazováním kontaktů s ostatními soutěžícími. Po dlouhé době jsem konečně dostal na řadu. Praxe se skládala z navlečení do včelařského klobouku a rukavic a podrobného rozebrání úlu s foto rámky.

Nakonec jsem z praxe získal plný počet bodů. Pomůcky mě upřímně zaskočily. Docela jsem typoval, ale nakonec jsem ztratil pouze dva body. Ooo néé -rostliny! Botanika byla vždy má slabina, a tak jsem již od začátku tušil, že to nedopadne dobře. V ní jsme pohořel nejvíce ze všeho. Na konec vyhlášení. Na prvních třech místech mladší a starší kategorie jsou tito:

Ohodnotit článek
Průměrné hodnocení: 4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *