Kultura

Vánoce s filmem – upřímná recenze Anastázie Kaprálové

Také jste o Vánocích měli náladu a čas na sledování filmů? Naše redaktorka ano a přináší recenze o těch, které ji nejvíce oslovily – ve dobrém i špatném slova smyslu.

Vánoce s filmem

zdroj: radiotimes.com

Ježíšek nám přinesl o letošní zimě vskutku pěknou nadílku filmů. Začnu tím, dle mého soudu, úplně stupidním – a tím je: “Marry Poppins se vrací”, ve kterém sama Marry Poppins je prakticky skoro zbytečně a po celou dobu sledování tohoto počinu si přejete, ať už film skončí.

Dále tu máme filmy, jež nenadchnou, ale ani neurazí. Do této skupiny bych zařadila snímek Smrtelné stroje, který je ze začátku spíše takovou podprůměrnou Mad Max napodobeninou, později přechází do slabého streampunkového čehosi a zakončuje to dojemná scéna jako z továrny na klišé. Na druhou stranu se díky nepřetržité akci nenudíte.

A nakonec filmy z mého pohledu nejlepší. Sem patří animovaný Spider-man: paralelní světy, jenž zaujme svou originalitou a akčností. Spider-man má určitě celou řadu sympatických postav a nepředvídatelných zvratů. Do této kategorie bych přiřadila také Aquamana. Tento film je takovou šílenou oddechovkou, v níž se smělá Ariel, omlazený Willem Dafoe a namakaný Aquaman snaží najít bájný trojzubec a svrhnout momentálního krále.

Čtenář si jistě řekne, proč hodnotím v této rubrice filmy, které probíhají v kinech, když právě v televizi jde v čase Vánoc celá škála pořadů, které zaujmou kdejakého sledovatele.
No a to je právě ono! Již po léta běží v této sváteční době tradičně pohádky a filmy, bez kterých si český divák neumí pravé Vánoce představit. Jenom dříve jsme se alespoň na tyto filmy po celý rok těšili, nyní je díky obrovské krizi české kinematografie vídáme i během roku. Důsledkem toho je, že pro nás již nejsou žádnou svátostí…a tudíž s napětím očekáváme pohádky a filmy nové…


Neumím přijít na to, proč v poslední době neumí vzniknout žádný kvalitní český film či pohádka. Ale jistě to otázka k zamyšlení je…a nejenom pro nespokojené diváky.
Proto jsme se na Štědrý den netrpělivě těšili na novou pohádku “Kouzelník Žito”.

Česká kinematografie opět nezklamala! Hlavní hrdinové byli umělí, nepřirození, prostě nebyli a nejsou to dobří herci. Scénář představoval slátaninu nejvyššího řádu…po chvíli nechápavého civění na tento paskvil jsme televizi vypnuli. Neměl by se někdo konečně zamyslet nad tím, proč se toto děje?
Tedy Vánoce letos jistilo kino či kniha.
A jak jste na tom byli Vy?

Ohodnotit článek
Průměrné hodnocení: 3.9

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *