AktualityŠkola

VÁNOČNÍ AKADEMIE 2019

Vánoční akademie

Uplynul další rok a dnes, 11.12. 2019, se opět konala naše slavná vánoční akademie, na které se podílí nejen žáci gymnázia a SOŠPG, ale také profesoři a profesorky naší školy. Skvělou atmosféru pomohly navodit naše vánoční trhy. Zde si již od 16 hodin mohla novopacká veřejnost zakoupit nějaký vánoční suvenýr anebo si v „anglickém bufetu“ dát něco na zub. 

Letošní vánoční akademií nás od 17.30 provedli žáci, Rozálie Matějčíková a Jindřich Horák, kteří sice tvrdí, že měli ze začátku trému, na jejich výstupu to ale nebylo vůbec poznat. Každopádně si ale celý večer moc užili. Nesmělo chybět ani úvodní slovo od našeho pana ředitele, kterým přivítal všechny hosty.

Úvodní vystoupení patřilo pěveckému sboru Amabile. Sbor nás naladil na tu správnou vánoční náladu písněmi, jako je například píseň Festival Sanctus, V hodině půlnoční, Dona nobis pacem nebo píseň A Million Dreams, která obsahovala překvapení ve formě znakové řeči. 

Další představení bylo ztvárněno těmi nejmladšími žáky z naší školy. Scénka Tam, kde žijí divočiny přinesla ponaučení, že poslouchat se má.  Také nám byl předveden scénický tanec v podáni Emy Hobzové a Danicy Polmanové. Obsahoval příběh o dvou dívkách, které se ze začátku nemohly vystát, nakonec však skončil dobře a dívky se začaly mít rády. Toto představení zatajilo dech celému publiku. 

Další vystoupení proběhlo v podání Rozálie Matějčíkové a Dagmar Zeleňákové, které zazpívaly píseň God rest you merry, gentleman, Ondřeje Lelka, který zahrál na africký buben, Vojtěcha Hoduly, Jakuba Svobody a Josefa Pospíšila, kteří doprovázeli děvčata se svými kytarami. 

Tajným překvapením se stalo tento rok vystoupení pěvecké skupiny z 2.G, s hlavní rolí pana učitele Josefa Křečka. Ti nám zazpívali dojemnou píseň Srdce nehasnou. Pěvecká skupina, a dovolím si říct, že hlavní podíl zde měl pan učitel Křeček, odcházela s bouřlivým potleskem od diváků. 

Pěvecký sbor gymnázia nám pod vedením Aleny Lelkové zapěl koledy s doprovodem na saxofon, v podání Vojtěcha Hoduly a Josefa Pospíšila, a na flétnu, na kterou zahrála Eliška Kotrbová.  Samuel Najman nám procítěně přednesl povídku Betlémské světlo z knihy Po strništi bos. 

Dívčí sexteto zvané také jako Sixbraves (v překladu šest statečných), v sestavě Gabriely Očenáškové, Kateřiny Hakenové, Kláry Křížové, Nikoly Elisové, Báry Muchové, Veroniky Strnadové a Amálie Štejfové, nám předvedlo písně Lallipop a Slyahamba. 

Dále nesměla chybět pohádka, přesněji Politicky korektní pohádka o Sněhurce, na ztvárnění se podílela třída kvarta pod vedením prof. Daníčkové. Při tomto představení se publikum nemohlo přestat smát. 

Žáci ze sexty tvrdí, že nemají hudební sluch a vynikají prý v hudebním hluchu. Já si osobně ale myslím pravý opak, neboť jejich podání písně bylo krásné, své si zde našli vášniví fanoušci slavného seriálu Hra o trůny. Dalšími vystupujícími byli Patricie Tachas, Alice Vacková, Bára Hladíková, Sára Veselá, Lucie Leinerová a Jana Novotná s písní Bedřicha Smetany „Má hvězda“. 

Program pokračoval písní Million Reasons ztvárněnou Natálií Futterovou, Kateřinou Straubelovou, Terezou Blímovou, Denisou Zachovalovou, Lucií Herberovou a Lenkou kovářovou, na klavír dívky doprovázel Patrik Erlebach a na cajon Eliška Francová. 

Podle mě nejlepším vystoupením byla slam poetry v podání Patricie Tachas. Tento básnickozpívaný přednes shrnul Vánoce tak, jak je vidí spousta z nás. Patricie vylíčila kladné i záporné stránky Vánoc. Zkrátka – naprostá pecka!

Dalším opravdovým překvapením se stalo předvedení kolových tanců, které si pro nás připravily profesorky naší školy.

Příjemnou tečku tohoto večera představovalo sjednocení sboru Amabile a sboru gymnázia. Tato skupina nám přednesla směs koled, které jsme si společně s nimi mohli zazpívat, díky tomu se v sále rozezněly vánoční koledy, které rozzářily úsměvy na tvářích a navnadily vánoční náladu i kolemjdoucím, kteří zrovna procházeli kolem gymnázia a slyšeli rozléhající se vánoční písně.

Tímto bych chtěla srdečně poděkovat všem, kteří se na letošní akademii podíleli. Veliké díky patří také týmu “kulisáků“ v čele s panem učitelem Honců. Těšíme se všichni již nyní na vánoční akademii 2020…


Ohodnotit článek
Průměrné hodnocení: 5

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *