Rady a tipyVolný časZajímavosti

Vytvořte si svou nástěnku snů

Dream board

V dnešní době je velice populární si vytvářet tzv. nástěnky snů, vision boards. Tyto nástěnky slouží jako pomůcky pro realizaci vašich snů. Jsou to koláže obrázků, textu, fotek, citátů, maleb či pozitivních afirmací. Jde o vaše cíle, myšlenky, přání a prosby  převedené do papírové podoby, ze kterých později vytváříte svou nástěnku snů. Tyto nástěnky jsou velice různorodé, záleží jen a jen na vás, jak si tu svou vytvoříte a jaká bude. Nikdo jiný nezná vaše sny, cíle, myšlenky.

            Než se vrhneme do tvoření, měli bychom si obecně říci pár příkladů, co na vaší nástěnce snů můžete mít. Výše jsem zmínila slovo afirmace. Pro někoho možná nové slovo. Pozitivní afirmace jsou techniky, jak účinně programovat podvědomí a vytvářet pozitivní myšlení. Jde o pozitivní tvrzení, věty, které by měli odpovídat tomu, co ve svém životě chcete prožívat a vytvořit. Proto na vaší nástěnce snů nesmí chybět. Nezapomeňte na místa, která byste chtěli navštívit či objevit. Co byste chtěli dělat a zvládnout.

Osobní cíle, velice důležitá část.

Vytyčte si je, měly by být velké i malé. Velké cíle potřebují více času, mají delší cestu, kterou musíte absolvovat. Malé cíle se plní rychleji a budou vás po jejich splnění dále motivovat. Malé cíle jsou tedy stejně ba i více důležité než cíle velké.

Neměli byste opomenout ani fotky lidí, se kterými chcete trávit více času. Citáty nebo úryvky z knih, které máte rádi a povzbudí vás. Vstupenky z kina, pohledy, instaxové fotky, mantry, kousek látky evokující vzpomínky…

Na nástěnku snů patří cokoliv jen chcete a je to pozitivní. Patří na ní i vzpomínky, které vás udělaly šťastnými a rádi na ně vzpomínáte.

Upomínkové předměty, barvy a hravost.

Nezáleží na tom, zda máte po ruce plátno, korkovou tabuli, polystyrenový plát, dřevěnou desku, karton, stěnu, rám od obrazu nebo dveře od skříně… Nezáleží na čem vaše vision board bude ani čím budou předměty uchyceny. Záleží totiž jen a jen na vašem pocitu, když se na ni každý den podíváte, prohlédnete si ji a budete odcházet s úsměvem.

Karolína Roudná

Ohodnotit článek
Průměrné hodnocení: 4.2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *