AktualityŠkolaVideo

„Začátek, je ta nejdůležitější součást každé práce.“

„Začátek, je ta nejdůležitější součást každé práce.“

Milí čtenáři,
stojíme u zrodu nového projektu, nové kapitoly naší školní novinařiny. Datum 15. 2. 2019 je v historii žurnalistiky na naší škole významným milníkem – začíná tvorba našich internetových novin. Rok 2018
se pro nás svou koncepcí nového projektu s nadsázkou zapsal mezi tzv. osudové osmičky. Pár snivých vizionářů již v průběhu prvního pololetí začalo pracovat na uskutečnění našeho cíle. Postupně se rozvíjející tým utvořil redakci, na níž je bezproblémový provoz Deníku postaven.

Při volbě platformy pro publikaci magazínu jsme zvažovali kromě stávající podoby i formu papírovou. K přiklonění na stranu současného provedení však nahrávala především převaha faktorů, jednoznačně hovořících ve prospěch elektronické varianty. Pak již vítězství e-formě nešlo upřít. Vydali
jsme se přímou cestou vpřed a stáváme se jednou z prvních škol (ne-li první) v ČR volících tento způsob publikování studentského magazínu.

„Začátek, je ta nejdůležitější součást každé práce.“

Platón

…a proto jsme si jej nedovolili podcenit. Hodláme se snažit o novinářskou kvalitu a originalitu.

Náš časopis již netvoří jen zástup redaktorů z převážně čtyřletého gymnázia, nýbrž se také rozrostl o nové členy z gymnázia víceletého. Součástí naší redakce se stávají i novináři z pedagogicky zaměřeného odvětví naší školy.
Deníku laděného v barvách tyrkysu – amuletu kreativity, odvahy a štěstí přejeme, aby tyto své vlastnosti hrdě prokazoval a aby se na jeho tvorbě podílelo co nejvíce šikovných novinářů. Ti budou tvořit zajímavý a pestrý obsah, ve kterém si každý čtenář nalezne to své. Tímto děkuji vedení školy za umožnění tento projekt zrealizovat. Velký dík patří ovšem všem, kteří se na tvorbě Deníku aktivně podílí a bez nichž by Deník GymNP fungovat nemohl.

Pokud rád(a) píšeš, fotíš nebo se chceš podělit s ostatními o jakoukoliv jinou zajímavost, staň se členem naší redakce nebo jen občasným přispěvatelem. Máš zájem? Kontaktuj nás na e-mailu info@denik-gymnp.cz.

Nezapomeňte Deník GymNP sledovat na sociálních sítích – Instagram, YouTube, aby Vám neutekla žádná novinka.


Could not load the poll.
Ohodnotit článek
Průměrné hodnocení: 4.8

Jeden myslel na “„Začátek, je ta nejdůležitější součást každé práce.“

  • Byl jsem u toho, když se v roce 2004 v mé tehdejší třídě zrodil časopis Heuréka (tady by mělo být asi připomenuto jméno Jan Tomeš – zakladatel a první šéfredaktor). Také další moje třída v této činnosti pokračovala (pokud vám nic neříká např. jméno Michaela Sehnalová, pak vězte, že díky jejímu projektu Zelená škola máme ve všech třídách koše na separovaný odpad a také držíme jeden český rekord:)). A po zániku Heuréky přišel BOOM a s ním je neodmyslitelně spjato např. jméno Tereza Kráčmarová (z mé další třídy), která nedávno jako členka týmu Fakescape slavila úspěch s tímto projektem na celosvětové soutěži. A teď je tu Deník, poprvé v historii školy elektronické médium, a já jsem nadšen z toho, že je u toho další moje třída, současná 1. G. Dnešní rozjezd se mi moc líbí, je to na úrovni profesionálních elektronických médií. Takže jakkoli nerad dávám pětky (i když někdy musím), tak moje prozatímní hodnocení je 5 z 5 možných…:))). Držím všechny palce, co jich mám!

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *