KoronavirusVolný čas

Život v izolaci aneb jak trávím svůj “volný“ čas

Mohla bych tento článek pojmout jako svoji denní rutinu. Co vy na to? Nejdřív bych se ale ráda vyjádřila k tomu, jak to zatím zvládám.

Budu zcela upřímná, první týden byl pohoda. Jenže… Po týdnu mi začali chybět lidi, začala jsem se nudit a jediná moje činnost bylo sledování NETFLIXU od rána do večera. Asi po třech dnech maratonu na netflixu mě extrémně začala bolet hlava a moje oči začaly vypovídat svoji službu. 

Začala jsem teda každý den chodit x kilometrů se svým starým psem, který je rád, že vyjde kopec nad naším domem. Což znamenalo, že jsem musela podstupovat extrémně pomalou chůzi v rychlosti asi 0,5 km za hodinu. Po dvou dnech jsem přestala angažovat svého psa do mých procházek.

Nastalo období, kdy se můj brácha odstěhoval do svého bytu. Můj volný čas v tuto chvíli zaplnilo bílení a celkové stěhování do velkého pokoje v druhém patře našeho domu. Díky tomu, že jsem měla spoustu času, byl pokoj hotový asi za dva týdny.

 Moje touha po komunikaci s lidmi se navyšovala, scházela jsem se tedy se svými přáteli. Jezdili jsme na výlety a poslouchali hlasitou hudbu. Za sebe můžu říct, že jsem v poslední době procestovala opravdu spoustu krásných míst. (například to je přehrada Les Království, Kuks, Rozkoš, Prachovské skály, Orlické hory a spousta dalších míst). Po tom, co jsem každý den trávila čas s lidmi, jsem si tu karanténu začala užívat. Ráno jsem dělala povinnosti, odpoledne byla zábava. 

Abych řekla pravdu, výuka online mi vyhovuje, až na nějaké výjimky.  Nedokážu se přinutit zapisovat si zápisky a nedokážu pochopit předměty, jako je například matematika, fyzika nebo chemie. 

Teď teda na tu denní rutinu.

Můj den začíná převážně kolem půl osmé, kdy mě probouzí můj pes, nebo akční sousedi, kteří mají touhu brzo ráno sekat zahrady svými hlučnými sekačkami. Pomalu se tedy zvedám z postele a pouštím svého psa na zahradu, jdu zkontrolovat naši kočku které říkám, neberte to jako urážku, černá mrcha (jinak se jmenuje Tereza) a jdu si připravit snídani. Nejčastěji je to spousta ovoce a ovesná kaše. 

Poté přichází čas na NETFLIX. Na tom zhlédnu dva díly reality show „Too hot too handle“. Hodiny odbíjí dvanáctou a mě čeká vaření oběda. Uvařím tedy oběd, pomazlím se s kočkou a začnu se připravovat na hodinový trénink v posilovně. Po tréninku jsem ještě víc hyperaktivní než obvykle, takže jdu ještě ven s přáteli konkrétně se Simčou Krásnou, kterou za to obdivuji, protože zvládat moje hyperaktivní nálady dá zabrat. 

Se stmíváním začínám dělat úkoly do školy, při tom si stihnu uvařit večeři a koukat na další díly Too hot too handle. Můj den končí zhruba v půl jedné ráno. 

Ohodnotit článek
Průměrné hodnocení: 4.3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *